Сельское хозяйство

Котлыйбыз!

Муниципаль район хакимияте Дипломына һәм акчалата бүләгенә лаек булдылар:

Механизаторлар

Г.Ситдыйков – “Үрмәт”производство участогы (3470 шартлы эталон-гектар эш башкарды).

Р.Шафыйков – “Илеш МТС” җәмгыяте (3100).

А.Калитов – “Урожай” (3068).

Н.Фәттахов – “Мир” (2865).

Ф.Шәехморзин – “Рассвет” КФХсы (1150).

И.Гыйбәдуллин – “Илеш” (1195).

Р.Гыймаев – “Сигнал” (1565).

Р.Кәлимуллин – М.Гәрәев ис. (2294).

Р.Сәетов – “Сөн” (2079).

И.Камалов – А.Амбарцумян КФХсы (1428).

А.Шәйхуллин – М.Горький ис. (2200).

М.Кәримов – “Урал” (1618).

Р.Габдрахманов – “Үзәк МТС” ДУАХПның Илеш филиалы (1578).

Н.Садыйков – “Игенче” (1453).

Р.Шаһиев – Куйбышев ис. (2177).

Комбайнчылар

И.Гыйбәдуллин – XXII партсъезд ис. кооператив (20325 ц ашлык суккан).

И.Исламов – “Урожай” (19854).

И.Габидуллин – “Правда” (16772).

Ф.Газетдинов – “Игенче” (14478).

Р.Гыйлемҗанов – “Манчар” (10730).

Э.Минәҗев – Г.Гайнетдинов КФХсы (25000).

А.Авзалов – Куйбышев ис. (11667).

Р.Нурыев – “Илеш” (10650).

З.Гаязов – “Агыйдел” (10500).

И.Фәррахетдинов – “Илеш МТС” (9500 ц/810 га).

И.Хәсбиев – “Сөн” (11040).

Д.Хамматов – М.Горький ис. (10632).

Р.Авзалов – И.Ихсанов КФХсы (19597).

А.Рамазанов – А.Рамазанов КФХсы (3500).

Шоферлар һәм мал азыгы хәзерләүдә эшләгән комбайнчылар

И.Хафизов – “Мир” (2824 гектар).

А.Мөхәммәтдинов – “Урожай” (19350 т).

Р.Баянов  - “Маяк” (10000 т/1200 га).

Р.Шәмсетдинов – “Үзәк МТС” ДУАХПның Илеш филиалы (11683 т/750 га).

Ф.Габдуллин – XXII партсъезд ис. (8255 ц/ 622 га).

Ф.Мөхәммәтов – М.Горький ис. (6000 т/570 га).

Ф.Сәфетдинов – “Сөн” (8475 т/ 550 га).

И.Хаҗиев – “Искра” (7280 т/ 520 га).

Р.Хәләпов – “Мир” (335700 тонна/ километр).

Ф.Сәлимов – “Правда” (274239 т/ км).

Р.Әмирголов – “Үзәк МТС” ДУАХПның Илеш филиалы (220546 км/3890 т).

Х.Рахманов – Куйбышев ис. (150000 т/км).

Р.Фәрхетдинов – М.Горький ис. (120000 т/км).

Р.Ямалетдинов – “Урал” (90171 т/км – 1300 га).

Сыер савучылар

З.Дәүләтшина – М.Гәрәев ис. (2206 ц- 7209 кг).

В.Ахунова – “Урал” (1736- 6199).

Г.Габдрахманова – “Маяк” (1725- 2465).

З.Сәгыйдуллина – Г.Гайнетдинов КФХсы

(1512- 3144).

Ф.Исхакова – “Правда” (1431- 3180).

Г.Мәрвәрова – “Урожай” (1399 – 5828).

С.Разова – Куйбышев ис. (1371 – 4727).

Г.Сәгабиева – “Игенче” (1256 – 3260).

Р.Солтанова – “Үрмәт” (1218 – 1919).

В.Гыйльманова – “Агыйдел” (1190 – 3219).

Т.Исмәгыйлова – “Манчар” (1139 – 2919).

М.Ситдыйкова – “Мир” (985 – 3078).

Г.Зарипова – В.Гыйльметдинов КФХсы (900-3000).

Г.Газизова – “Илеш МТС” (921-3200).

Мал караучылар

Р.Бәдертдинова – “Сигнал” (365 ц  - 762 грамм).

С.Тимербаев – XXII партсъезд ис. (188-742).

Г.Кашапов – “Маяк” (123-734).

А.Миңнемуллин – “Игенче” (196-686).

Р.Шәйхетдинов – “Үзәк МТС” ДУАХПның Илеш филиалы (96-685).

Р.Хәбирова – “Урожай” (111-682).

М.Минһаҗева – “Илеш МТС” (135-650).

А.Мөхәммәтҗанова – “Сөн” (46000 данә каз йомыркасы алган).

Р.Хаков  -  “Урал” (караган төркемендәге сыер савучылар 6892 ц тулай сөт җитештереп, һәр малдан 4752кг продукция алган).

Р.Төхбәтуллин – М.Гәрәев ис. (108-681).

Г.Шаһалиева – “Искра” (89-480).

Х.Корчагин – Д.Хәсәнов КФХсы (65-900).

Малларны ясалма орлыкландыру техниклары

Р.Харисов – “Урожай” ширкәте.

С.Вәлиев - XXII партсъезд ис. кооператив.

С.Хәйретдинов – “Урал” җәмгыяте.

И.Фәррахов – М.Горький ис. кооператив.

Р.Хәбиров – “Үзәк МТС” ДУАХПның Илеш филиалы.

Р.Мосаварова – “Искра” производство участогы.

А.Кашапова – “Маяк” кооперативы.

Җитәкчеләр һәм белгечләр

И.Шәрипов – М.Гәрәев ис. кооператив энергетигы.

А.Гарипов – Куйбышев ис. кооператив бригадиры.

Ф.Басиков – “Маяк” кооперативының техник-төзүчесе.

Р.Дәүләтшин – “Урал” җәмгыяте инженеры.

Ф.Миңнебаев – “Илеш МТС” җәмгыяте директоры урынбасары.

Р.Шафыйков – “Үзәк МТС” ДУАХПның Илеш филиалы инженеры.

Р.Борханов – Г.Гайнетдинов КФХсы баш агрономы.

Р.Фикиев – М.Гәрәев ис. кооперативның баш зоотехнигы.

Р.Шәмсиев – М.Горький ис. коопертивның ферма мөдире.

А.Вәлиуллин – “Агыйдел” җәмгыятенең ферма мөдире.

Эшкәртүче һәм хезмәтләндерүче предприятиеләр хезмәткәрләре

А.Сираҗетдинов – “Илишмолоко” МУП сөт җыючысы.

М.Нуриев – “Молоко” җәмгыятенең корылма-җиһазлар буенча механигы.

Э.Сәетова – “Илишхлеб” МУП икмәк пешерүчесе.

Ф.Нәсыйбуллин – “Илишмясо” җәмгыятенең фреон корылмалары операторы.

Р.Ахунов – “Башкирский бекон” җәмгыятенең Илеш бүлекчәсе ветеринария врачы.

Р.Исламов - “РТП” җәмгыяте технологы.

Р.Хәләпов – “Илишремонтник” җәмгыяте слесаре.

И.Әюпова – “Илеш ветеринария станциясе” ДБУ начальнигы урынбасары.

И.Шәмсегалиев – “Илеш элеваторы” җәмгыяте электромонтеры.

В.Закирова – Р.Ризванованың шәхси предприятиесе икмәк пешерүчесе.

И.Ямалов – “Россельхозбанк” җәмгыятенең Югары Яркәйдәге өстәмә офисының әйдәүче икътисадчысы.

И.Шафыйков – “Смена” җәмгыяте механизаторы